24 жовт. 2024 17:59
335
Як розвивати творче мислення та проявляти креативність у вирішенні складних робочих задач?
Навіть сердита котяча мордочка, може принести шалені прибутки, якщо господар кішки, вміє творчо мислити. Ви точно пам’ятаєте мем з сердитою кішкою - Grumpy Cat. Втім не всі знають, що зареєструвавши авторські права на образ кішки Соус Тардар, компанія Grumpy Cat Limited, випустила різноманітну продукцію з зображенням незадоволеної шерстяної мармизи та отримала чималі прибутки. Що їм допомогло? Креативність і рішучість!
Україна.info сьогодні зібрала для вас дієві вправи та лайфхаки про те, як розвинути креативні здібності та де шукати натхнення.
Креативність – це спосіб мислення, який дозволяє знаходити нешаблонні рішення для успішного розв’язання різноманітних задач. Вміння генерувати нові ідеї, застосовувати неординарні підходи, швидко адаптуватися до змін – це ті навички, які поєднує в собі креативна людина. Особливо цінними такі люди є в бізнесі, адже саме в конкурентному середовищі потрібно оперативно реагувати на зміни контексту та пропонувати новий продукт, що захопить увагу потенційних клієнтів.
Насправді, творче мислення – це база та софт скілс для людей з багатьох професій. Воно стане в нагоді тим, хто працює на виробництві товарів/техніки, а також в ЗМІ, PR, рекламі, освіті, медицині, рекрутингу, IT та навіть у війську. Для того, щоб вирішувати проблеми, що виникли всередині статичних систем, потрібно мати неабияку гнучкість мислення і звісно натхнення, адже з-під палки «народити» нову ідею або креативне рішення буде максимально складно.
Слід зазначити, що креативні здібності дозволяють людині не тільки професійно зростати, а й утримуватися від сильних стресів, що часто виникають на роботі.
Розум креативної людини готовий до нових завдань і сприймає їх не як проблему, а виклик, що пробуджує творче натхнення. Та варто пам’ятати, якими б не були креативні ідеї, вони повинні мати конструктивний характер.
Для того, щоб ефективно виконувати вправи на розвиток мислення для дорослих, треба добре пропрацювати своє вміння уявляти та мріяти. Як розвивати уяву? Для цього вам знадобиться певна підготовка та час.
Звісно, від одного лишень бажання швидко знайти джерело натхнення нічого не зміниться, тому одразу підготуйтеся до поступової та регулярної роботи над своїми креативними навичками та розширенням світогляду.