Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 16 вересня
+22
$   41.36
  46.01

5 груд. 2023 11:33

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Світ
0

125

0

Черепаха Джонатан відсвяткував 191-річчя. Він найстаріша наземна тварина у світі

Черепаха Джонатан відсвяткував 191-річчя. Він найстаріша наземна тварина у світі

Зоологи кажуть, що Джонатан у хорошому здоров'ї.


Screenshot_6

Найстаріша наземна тварина у світі — черепаха Джонатан — відсвяткувала 191-й день народження.

Про це свідчить запис у Книзі рекордів Гіннеса.

Вважається, що він народився близько 1832 року, тому що був повністю зрілим, коли його привезли з Сейшельських островів на острів Святої Єлени в 1882 році. Отже, тоді черепасі було не менше 50 років. Імовірно, Джонатан навіть старший за ці оцінки.

Джонатан — гігантська черепаха Сейшельських островів (Aldabrachelys gigantea hololissa). Він уже значно перевищив середню тривалість життя свого виду — 150 років.

«Джонатан у доброму здоровʼї, і всі ознаки на даний момент дають нам надію, що він досягне третього століття — якщо він насправді цього ще не зробив», — кажуть зоологи.

Хоча світ навколо нього дуже змінився, Джонатан все ще любить сонце, але в дуже спекотні дні йде в тінь. У погожі дні він засмагає — його довга шия та ноги повністю витягуються з панцира, щоб поглинати тепло та передавати його до тіла.

А в холодні зимові дні черепаха закопується у залишки листя або скошену траву і залишається там цілий день.

4 груд. 2023 21:56

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Світ
0

200

0
У Новій Зеландії вперше за 150 років виявили пташенят ківі

Популяція ківі в країні скорочується в середньому на 2% на рік


Screenshot_8

Природоохоронці виявили у передмісті Веллінгтона – столиці Нової Зеландії, двох пташенят ківі, що стало першим зареєстрованим народженням птаха в дикій природі за понад 150 років.

Усього в передмісті Веллінгтона нараховується 65 коричневих ківі, пише CNN.

За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, коричневий ківі є одним із найпоширеніших видів ківі в Новій Зеландії, але без належного збереження птахи можуть вимерти в дикій природі протягом двох поколінь.

Очікується, що ще 18 пташенят коричневого ківі вилупляться в рамках проєкту Capital Kiwi Project, який має на меті відновити масштабну дику популяцію ківі в столиці Нової Зеландії. Проєкт планує використовувати передавачі для спостереження за двома новими пташенятами ківі, а також за іншими, які вилупляться згодом.

За даними благодійної організації Save the Kiwi, популяція нелітаючих птахів – ківі, яких колись налічувалося близько 12 мільйонів у Новій Зеландії, скоротилася до 68 тисяч особин.

У 1991 році Департамент охорони природи Нової Зеландії запустив План відновлення популяції ківі, який був зосереджений на боротьбі з хижаками та залученні громади.

За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, популяція ківі в країні скорочується в середньому на 2% на рік, в основному через хижаків, таких як горностай, кішки, собаки та тхори.

Як повідомляє Save the Kiwi, 95% ківі, народжених у дикій природі в Новій Зеландії, гинуть до досягнення дорослого віку.

"Насправді єдина проблема ківі – це бродячі собаки і горностаї, які їдять пташенят", – сказав керівник команди Capital Kiwi Project Пол Уорд.