Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+15
$   40.3
  43.76

13 трав. 2024 10:56

Останнє оновлення  
13 трав. 2024 10:56
Економіка
0

538

0

Будь-яка інша країна мала б тотальний блекаут, – Галущенко про стан енергетичної системи

Будь-яка інша країна мала б тотальний блекаут, – Галущенко про стан енергетичної системи

Труднощі з електропостачанням можуть бути і влітку. Водночас у цей період року балансувати систему допомагають потужності відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячні електростанції.


Україна втратила близько 8 ГВт потужності в енергетичній системі. Тому громадян закликають ощадливо використовувати електрику. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, така ситуація для будь-якої іншої країни означала б повний блекаут.

Очільник Міненерго зазначив, що протягом останніх місяців українська енергосистема зазнала найбільших пошкоджень з часів початку повномасштабної війни з Росією.

«Якби це відбулося в будь-якій іншій країні, був би вже тотальний блекаут. Ситуація складна. Але світло сьогодні є, система збалансована, і це – результат важкої праці енергетиків, які щоденно, цілодобово працюють над тим, щоб підтримати систему», - наголосив він.

Відповідаючи на запитання, чи будуть в умовах, що склалися, обмеження електропостачання споживачів, які були у 2022 - 2023 роках, міністр зазначив: «Буде складно втримати систему без обмежень, особливо взимку. Треба також враховувати, що ми нині фіксуємо ситуацію станом на зараз, а ситуацію до зими з урахуванням наступних обстрілів або їх впливу на систему важко передбачити. Але очевидно, що буде ще додатковий негативний вплив на систему. Тому ситуація буде складна».

Очільник Міненерго порадив всім споживачам готуватися до складної зими, водночас наголосив, що енергетики зроблять усе можливе, щоб вона пройшла стабільно, зокрема як зима 2023-2024 років.

«Навіть, якщо ви не маєте обмежень сьогодні, треба розуміти, що триває війна і десь у цей час ці обмеження є. Тому дуже важливе ощадливе використання електроенергії», - наголосив міністр.

Нагадаємо, міністр енергетики Герман Галущенко закликав українців запасатися генераторами і повербанками: масові відключення світла можливі вже у весняно-літній період.