6 верес. 2023 10:27
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволить бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Влітку уряд уже ухвалив постанову про задоволення потреб Сил оборони України в донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану. Цей документ зазначає, що робити переливання можуть, зокрема, військовослужбовці з медичною освітою, які навчилися переливати кров за програмою, визначеною Центром трансплант-координації.
5 вересня уряд ухвалив нову постанову, яка вносить поправки в попередню, повідомили нам у МОЗ. Відтепер переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання. Для цього Міністерство охорони здоров’я розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії.
Цей тренінг дозволить бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові.
У МОЗ зазначають, що навчальна програма повністю відповідає стандартам НАТО: «У країнах Альянсу вважається нормою навчати переливанню крові бойових медиків без медичної освіти. У Норвегії, наприклад, взагалі переливати кров мають право навіть звичайні бійці».
У МОЗ наголошували, що понад 60% смертей на фронті, яким можна було б запобігти, пов’язані з крововтратою. Вчасне переливання цільної крові або її компонентів може суттєво зменшити цей відсоток, оскільки дозволить виграти час на доставлення пораненого до найближчого шпиталю.
30 серп. 2023 11:08
Кабмін дозволив ввозити донорську кров з-за кордону. З початку повномасштабної війни потреба в донорській крові та її компонентах зросла на понад 40%.
Про це повідомили на урядовому порталі.
«Збільшення інтенсивності бойових дій на фронті, щоденні обстріли ворогом мирних міст призводять до суттєвого зростання потреб крові, яка критично необхідна для порятунку військових та цивільних українців», — йдеться у повідомленні.
За інформацією, наразі держава на 100% забезпечена донорською кров’ю за рахунок регулярних донацій небайдужих українців. Однак медична система має бути готовою до будь-яких надзвичайних ситуацій та терористичних актів Росії.
Ухвалена постанова «Про затвердження Порядку ввезення на територію України донорської крові та компонентів крові на період дії воєнного стану або при виникненні надзвичайних ситуацій» передбачає, що у разі виникнення потреби кров та її компоненти можуть завозитися в Україну з-за кордону.
Це дозволить в критичні моменти уникнути можливого дефіциту донорської крові та компонентів.
Кров та компоненти постачатимуться в Україну в якості гуманітарної допомоги. Відповідальними за її отримання визначено «Український центр транспланткоординації», який виконує функції Національного трансфузіологічного центру.