6 жовт. 2022 14:38
118
Про теракт в окупованій Оленівці Донецької області, де загинули українські полонені, «азовці», які повернулися з полону, дізналися уже після обміну.
Про це розповів начальник штабу полку «Азов» майор Богдан Кротевич («Тавр») на брифінгу командирів полку, який транслював YouTube-канал НВ.
«З першого дня виходу з полону весь командний офіцерський склад "Азова" долучається до процесу обміну полоненими. Ми почали збирати списки. Про Оленівку ми дізналися у Чернігові (де зокрема проходив обмін), нам сказали побратими. Ми думали, що нас обмінюють останніми, тому що в «Азові» так заведено – першим командир заходить на поле бою і виходить останнім. На жаль, ми на це не впливали. Ми відчуваємо обов'язок перед тими, хто там перебуває», – сказав він.
За словами Кротевича, наразі «Азов» опитує військових і збирає списки тих, хто міг загинути в Оленівці. У списку Росії 53 або 54 особи, за українськими даними, поки що 41-а. Але опитування ще не завершено, робота над списком триває, сказав Кротевич.
Богдан «Тавр» Кротевич, начальник штабу полку, розповів, що рішення виходити з «Азовсталі» було складним. Командир полку Денис Прокопенко під час виходу мав звʼязок з президентом України, головнокомандувачем ЗСУ та керівником Головного управління розвідки, тому рішення було узгоджене. «Азов» керувався необхідністю врятувати поранених.
На «Азовсталі» тоді було 600 поранених бійців, 300 з яких були у вкрай важкому стані і повільно гинули. Тому командування полку одностайно прийняло рішення про вихід в полон, аби врятувати поранених.
Щодо домовленостей з Червоним Хрестом — коли «Азовсталь» заблокували та оточили, почались перемовини про те, аби вивести звідти цивільних. З Червоним Хрестом було домовлено, що всі цивільні потраплять на підконтрольну Україні територію, але цього не сталося. Кількох людей забрали в «ДНР».
Нагадаємо, п’ятьом захисникам «Азовсталі», яким присвоєно звання Героя України, вручили ордени.