20 жовт. 2023 13:56
185
Спалах був найстарішим і найвіддаленішим з усіх подібних, які коли-небудь були зафіксовані сьогодні, і його епіцентр розташований у невеликій групі галактик, що зливаються.
Астрономи помітили дуже короткий радіоспалах (FRB) у віддалених галактиках, що зливаються — його світлу знадобилося вісім мільярдів років, щоб досягти Землі.
FRB — це надінтенсивні спалахи радіохвиль, які тривають мілісекунди, створені невідомими джерелами в далекому космосі, пише Science.
Спалах FRB 20220610A був виявлений у червні минулого року радіотелескопом ASKAP в Австралії.
За словами астронома з Університету Маккуорі в Австралії Стюарт Райдер, спалах був найстарішим і найвіддаленішим з усіх подібних, які коли-небудь були зафіксовані сьогодні, і його епіцентр розташований у невеликій групі галактик, що зливаються.
У даних, зібраних радіотелескопами по всьому світу, спостерігалося лише кілька десятків подібних явищ, які вдалось зафіксувати, і поки невідомо, що їх викликає.
Більшість з них триває лише кілька мілісекунд.
«Ми вважаємо, що зникла речовина ховається в просторі між галактиками, але вона може бути настільки гарячою та розсіяною, що її неможливо побачити за допомогою звичайних методів», — сказав один з авторів дослідження, професор Раян Шеннон з Технологічного університету Свінберна в Австралії.