18 лип. 2023 10:30
196
Російська логістика на півдні України, ймовірно, постраждає у короткостроковій та середньостроковій перспективі.
Нова атака на Кримський міст, ймовірно, матиме наслідки для російської логістики на півдні України.
Свою оцінку надали аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
По-перше, йдеться у звіті, російські туристи, які втекли з окупованого Криму, ймовірно, посилили трафік та перешкоджали логістиці з півострова до тилових районів Запорізької та Херсонської областей.
По-друге, зазначають аналітики, нездатність російської влади перевести суспільство у стан воєнного часу теж матиме наслідки: потік туристів до Криму значно обмежує логістику Росії на південь України у розпал контрнаступу ЗСУ.
«Міст через Керченську протоку проходить вздовж однієї з двох наземних комунікацій, що підтримують південне угруповання військ Росії, а інший маршрут проходить через окуповані Донецьку, Запорізьку та Херсонську області. Цей єдиний маршрут матеріально-технічного забезпечення, що залишився, тепер є єдиною точкою для постачання великої кількості механізованих російських сил на півдні України, необхідних для відбиття українського контрнаступу», – йдеться у звіті.
Загалом, констатували в ISW, російська логістика на півдні України, ймовірно, постраждає у короткостроковій та середньостроковій перспективі.
17 лип. 2023 09:11
171
СБУ "з натяком" прокоментувала подію на Кримському мосту
Нинішня ситуація на Кримському мосту може стати ще одним аргументом, використаним російською стороною, у контексті зернової угоди, заявила в ефірі Радіо Свобода керівниця пресцентру Сил оборони Півдня ЗСУ Наталія Гуменюк.
«Ажіотаж продовжується. Їм неспокійно, їм тривожно. Те, що ми попереджали, що виїжджати треба з Криму тим, хто понаїхали вже давно, – треба було дослухатися наших рекомендацій. Перевантажили, напевне, перевантажили свій міст. Те, що зараз вони настільки активно педалюють цю тему, може свідчити про те, що це може бути використано як ще один аргумент щодо зернової угоди. Багатьом фахівцям це в принципі очевидно», – заявила Гуменюк.
За її словами, вірити повідомленням російських ЗМІ не можна. Гуменюк стверджує, що останнім часом окупаційна влада посилено охороняла міст.
«Ми можемо сказати про безпрецедентні заходи безпеки, які вживали росіяни задовго до – пам’ятаємо ці черги на пункті контролю щодо в’їзду на міст, активізацію флоту навколо того району моря і постійне перебування корабельного угруповання там, і в тому числі, навіть збоку Азовського моря, якщо згадати наші зведення за минулі три доби. Нетипова активність кораблів в районі Азовського моря. Вони якраз перебували з того боку мосту для того, щоб викривати надводну обстановку. Вони максимально зосереджували свої зусилля по всілякій охороні цього об’єкта», – додала Наталія Гуменюк.
Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували.
Разом з тим російські ЗМІ пишуть, що у районі 145-ої опори Кримського мосту знайдено уламки водних скутерів.
Окупанти вважають, що скутери модернізували до рівню надводних дронів з вибухівкою: «Вони йдуть до цілі практично під водою, виглядаючи на поверхню лише на кілька сантиметрів».
Низка українських медіа із посиланням на джерела пишуть, що Кримській міст вночі атакували надводні безпілотники — це нібито була спецоперація СБУ і ВМС України.
Згодом СБУ також прокоментувала подію - з натяком.