Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 14 червня
+18
$   40.65
  43.48

2 трав. 2023 08:19

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Суспільство
0

71

0

9 травня. Українці різко змінили ставлення до свята – соцопитування

9 травня. Українці різко змінили ставлення до свята – соцопитування

Найменш популярні свята в цьому році – День перемоги (9 травня) та День праці (1 травня) 


155863-1_large

13% українців вважають День перемоги, який святкують 9 травня, одним з найважливіших свят – згідно з соцопитуваннями.

Про це повідомляють на сайті КМІС.

«День перемоги 9 травня зазнав драматичних змін. У 2010 це було одне з найбільш важливих свят, так вважали 58% населення, за популярністю День перемоги поступався лише Новому року, Різдву і Великодню.

До 2021 року його популярність впала вдвічі і вже тільки 30% вважали його найбільш важливим святом.  А у 2023 залишилося тільки 13% прихильників цього свята, менше прихильників тільки у Дня праці.

Вочевидь це пов’язано з війною, з тим, що День перемоги дуже активно святкується у Росії як мілітаристське агресивне свято», - сказано у звіті соціологів.

Найменш популярні свята в цьому році – День перемоги (9 травня) та День праці (1 травня) - лише 13% та 5% відсотків українців святкують ці дати як улюблені чи важливі.

Згідно з даними дослідження, більшість населення України святкує Великдень та Різдво як найбільш популярні свята.

Наступними за популярністю є День Незалежності й День захисників і захисниць України.

Новий рік, який урочисто святкують у всьому світі, і який всі роки ділив перше місце з Різдвом Христовим і Пасхою, зараз лише на п'ятому місці.

28 квіт. 2023 15:22

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

84

0
Уперше в історії України відбудеться суд за екоцид

Унаслідок цих дій на ділянці близько 4 км від місця скиду зворотних вод повне знищення живих організмів донної фауни.


photo_5359601032419722573_y

Уперше в Україні судитимуть за екоцид – двох службовців підприємства обвинувачують в отруєнні водних ресурсів промисловими скидами.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Зазначається, що до суду скерували перший за часи історії незалежної України обвинувальний акт за фактом вчинення екоциду (ст. 441 КК України).

Кого звинувачують?

Протиправні дії інкримінуються двом відповідальним особам великого приватного підприємства на Хмельниччині, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції.

До правоохоронних органів надходили численні скарги громадськості щодо масової загибелі рослинного і тваринного світу у річці, яка є притокою р. Случ. Водний об’єкт розташовується у межах Хмельницької та Житомирської областей.

Що встановило слідство?

Слідством встановлено, що начальник та майстер підрозділу тепловодопостачання госптовариства з жовтня 2017-го по січень 2021 року не забезпечили якісне та комплексне очищення промислових стоків підприємства від забруднюючих речовин.

У процесі виробництва вони систематично умисно здійснювали скиди забруднених зворотних вод у річку, зокрема з перевищенням змісту гранично допустимої концентрації забруднюючих токсичних речовин.

Унаслідок цих дій на ділянці близько 4 км від місця скиду зворотних вод повне знищення живих організмів донної фауни.

На момент проведення інженерно-екологічної експертизи стан вод у річці визначено як «дуже брудні». Через забруднення води хімічними речовинами зникла річкова флора і фауна. Зруйновано гідроекосистему.