Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 21 травня
+20
$   39.67
  43.08

15 трав. 2024 14:57

Останнє оновлення  
15 трав. 2024 14:57
Суспільство
0

284

0

6 водяних буйволиць оселилися на острові Єрмаків. Відео

6 водяних буйволиць оселилися на острові Єрмаків. Відео

Тварин називають архітекторами ландшафтів. 


Фото - Rewilding Ukraine

6 водяних буйволиць оселилися на острові Єрмаків в дельті Дунаю, щоб збагатити генофонд місцевого стада буйволів. Тварини приїхали із Закарпаття з долини річки Тиса, де їх зібрав з місцевих ферм еколог і активіст з Німеччини Мішель Якобі.

Про це розповідає Rewilding Ukraine.

Водяні буйволи оселилися на острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику у 2019 році в рамках зусиль з ревайлдингу. Вони допомагають відновити процес природного випасу, створюють мозаїчні ландшафти, сприяючи збагаченню біорізноманіття острова, і також приваблюють туристів. Близько 50 років тому буйволи мешкали в дельті Дунаю, тож зараз вид повертається до регіону.

6 нових буйволиць доповнять існуюче стадо, яке вже добре адаптувалося до природи дельти Дунаю і щорічно поповнюється малюками. В майбутньому воно слугуватиме «банком» буйволів для їх розселення на інші території дельти.

«Ці тварини є справжніми архітекторами ландшафту! Добре пристосовані до вологих умов і жорсткої рослинності, раціон водяних буйволів містить навіть молодий очерет. Вони підтримують луки та протоки, проріджують кущі, харчуються навіть інвазивними видами, такими як аморфа», - каже Олексій Пудовкін, фахівець з питань перевезення тварин Rewilding Ukraine.

Буйволи риють ґрунт, залишають послід, створюють калюжі, що дає простір для існування багатьом комахам, земноводним та іншим тваринам. У хутрі та в травній системі вони переносять насінини понад 200 видів рослин.

6 водяних буйволиць оселилися на острові Єрмаків. Відео

Зростає кількість досліджень, які доводять, що відновлення популяцій ключових видів тварин до значних, близьких до історичних рівнів, допомагає істотного збільшити поглинання та зберігання атмосферного вуглецю екосистемами. Це допомагає сповільнити кліматичні зміни та подолати їхні наслідки.

Rewilding Ukraine розповідає, що острів Єрмаків був відновлений до природного стану близько 10 років тому за проектом WWF Україна. На даний момент він є однією з найбагатших за біорізноманіттям територій Дунайського біосферного заповідника, де зустрічається багато видів птахів, наприклад, кучерявий і рожевий пелікани, великий бугай, орлан-білохвіст й інші.

title

Водяні буйволи на острові Єрмаків