9 квіт. 2025 16:15
470
Режисер Вес Андерсон і його найкращі стрічки.
Вес Андерсон - самобутній режисер сучасності. Його впізнаваний стиль, якому кінотворець не зраджує десятиліттями, став візитівкою творчості та завоював справжню любов глядачів.
Яскраві декорації, абсурдність сюжету, симетричність об’єктів в кадрі та абсолютна естетична точність - все це присутнє у стрічках режисера, які виділяються на фоні сучасного кіно. Фільми Андерсона варто сприймати через візуальні образи, які переносять глядача в ідеалізоване 20 століття, звідки він черпає натхнення. Ймовірно, це своєрідна спроба повернутися у часи дитинства, де все здається більш кольоровим, дії дорослих - кумедні і нелогічні, а діти - завжди мають рацію.
Редакція Україна.info рекомендує кращі фільми Веса Андерсона, які допоможуть поглянути на світ очима незмінного романтика та мрійника.
Один з перших фільмів Веса Андерсона, в якому знялася просто приголомшлива кількість відомих акторів. Згодом це стане однією з особливостей манери проєктів режисера - поєднувати на майданчику неймовірний каст.
У стрічці розповідають про сім'ю Тененбаумів, яка мешкає у маєтку посеред американського міста. Кожен має власний виражений характер, захоплення та погляди на життя. Батько залишає родину. Через десятиліття чоловік вирішує возз’єднатися з рідними та налагодити стосунки. Для цього він вирішує імітувати смертельну хворобу.
Ще один фільм на тему сім’ї та ролі в ній батьків. Троє братів після смерті батька вирішують здійснити духовну подорож в Індію, а заодно розшукати свою матір, яка покинула родину заради східних практик. Поїздку вони здійснюють розкішним потягом. Звичайно все йде не за планом.
Стрічка переповнена неочікуваними сюжетними поворотами, але основний акцент покладений на взаємодію трьох братів. Люди, які давно втратили зв’язок, знаходять його у купе потяга.
У стрічці режисер відверто звертається до теми дитинства. Автор ніби задає питання: “Якщо світ дорослих неправильний, чи мають у ньому залишатися діти?”
Сем Шакаскі - бойскаут. Йому подобається дівчинка з місцевої школи Сюзі Бішоп, але обставини складаються так, що вони не можуть бути разом. Діти вирішують втекти. Розпочинається пошукова операція, водночас на містечко насувається найсильніша буря століття.
У цьому фільмі виразніше проявляється «новий почерк» режисера, в якому він відмовляється від натурних зйомок і віддає перевагу штучним декораціям. Тріумф після прем’єри виніс Веса Андерсона на вершину успіху та дав повний карт-бланш для наступних проєктів.
Події відбуваються у вигаданому елітному готелі «Ґранд Будапешт» десь між світовими війнами. Консьєрж готелю Мосьє Ґустав Х надає багатим аристократкам похилого віку інтимні послуги, а натомість отримує чималі спадки після їх смерті. Разом з портьє Зеро вони намагаються отримати гроші після кончини однієї з останніх поважних клієнток.
Альманах історій про співробітників вигаданої французької редакції журналу «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан», які мають підготувати останній номер видання перед закриттям. Фільм нагадує уявлення американців про життя та культуру Парижа минулого століття.
У фільмі розповідають про художників, студентські революції та злочинний світ французької столиці. Стрічку можна назвати досить експериментаторською, тому що режисер, який відомий барвистою картинкою в кадрів, зняв частину фільму у чорно-білому кольорі. Також кожна новела має ряд протиріч, наприклад, смак отрути, шедевр, який неможливо зрушити з місця, або випадкова смерть головного революціонера.
Чергова стрічка автора, де головна роль відведена дітям. Картина також стала першою, де з режисером співпрацювали такі знаменитості як Том Генкс та Скарлетт Йоханссон.
У вигаданому містечку Астероїд-Сіті має відбутися астрономічний з'їзд для нагородження юних науковців. Урочистість проходить у місцевому кратері, але раптом прилітає летюча тарілка і прибулець перед загалом викрадає залишки метеорита. Територію оточують військові і тепер ніхто не можу покинути місто.
До речі, 30 травня у прокат вийде нова стрічка режисера Васа Андерсона «Фінікійська схема». У представленому трейлері фільму можна побачити алюзії на відомого американського бізнесмена Говард Г'юз, революціонера Че Гевару, а також важливі історичні подій 20 століття.
Читайте також
Автор - Михайло Чорнопиский