4 квіт. 2025 15:29
380
У списку Цукерберг, Безос, Маск, Лютке та інші.
500 найбагатших людей світу втратили разом $208 мільярдів через нові широкомасштабні мита, введені президентом США Дональдом Трампом. Це стало четвертим найбільшим одноденним зниженням за 13 років, зокрема, найбільшим з початку пандемії COVID-19.
Понад половина мільярдерів, яких відстежує Bloomberg, зазнали значних збитків, знизившись середньому на 3,3%. Найбільше постраждали мільярдери зі США, серед яких Марк Цукерберг і Джефф Безос. Цукерберг втратив $17,9 мільярда після того, як акції Meta впали на 9%, а Безос втратив $15,9 мільярда через падіння акцій Amazon на 9%.
Ілон Маск втратив $110 мільярдів цього року, включаючи $11 мільярдів через зниження акцій Tesla. Ернест Гарсія III, генеральний директор Carvana, втратив $1,4 мільярда через падіння акцій компанії на 20%. Тобі Лютке, співзасновник Shopify, втратив $1,5 мільярда через зниження вартості акцій на 20%.
Водночас Карлос Слім, найбагатший чоловік Мексики, уникнув впливу нових мит, оскільки Мексика не потрапила до списку країн, на які поширюються тарифи. Його статки зросли на 4%, до $85,5 мільярда.
Бернар Арно, власник LVMH, також зазнав збитків — його статки зменшилися на $6 мільярдів через падіння акцій компанії на тлі очікуваних митних обмежень на експорт розкішних товарів і алкоголю до США.
Нагадаємо, на днях президент США Дональд Трамп оголосив «торгівельну війну» усьому світу і запровадив глобальні мита. Він уже підписав відповідний указ, а тарифи почнуть діяти з 9 квітня. За словами Трампа, мінімальна тарифна ставка у 10% діятиме вже з 5 квітня для всіх країн у списку.
Як вiдомо, з США введуть 10% мито на весь імпорт, а також 25% мито на автомобілі іноземного виробництва. США також запроваджують нові мита на імпорт: 20% для ЄС, 34% для Китаю, 24% для Японії, 46% для В’єтнаму та 26% для Індії. Також вiдомо, що для України будуть діяти мінімальні мита в розмірі 10%, тим часом росії у списку немає.
Також ми писали, що мита, введені Дональдом Трампом, можуть мати серйозний вплив на оборонну промисловість Сполучених Штатів, збільшуючи витрати на виробництво техніки та ускладнюючи міжнародну співпрацю в галузі озброєнь.