28 груд. 2024 12:00
362
Разом з тим 40% опитаних припускають, що нічого не зміниться.
Близько половини українців-респондентів (45%) вважають, що перемога Дональда Трампа на виборах президента США-2024 наближає можливість досягнення миру у війні, яку РФ розв’язала проти України.
Про це свідчать опубліковані 26 грудня результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
15% респондентів вважають, що мир стає «набагато ближчим» після перемоги Трампа, а решта 30% кажуть, що мир стає «трохи ближчим».
Про те, що мир, навпаки, знаходиться у віддаленій перспективі, стверджують 14% (про велику дистанцію до нього — 5%, про невелику — 9%) респондентів. Решта 40% опитаних або вважають, що нічого не зміниться з перемогою Трампа, або не змогли визначитися зі своєю думкою.
Як зазначають у КМІС, 7% респондентів переконані, що мир може бути повністю справедливим для України. І 11% вважають, що мир буде повністю несправедливим для України.
Більшість же українців перебувають між цими крайніми думками та ставлять собі питання про пропорцію — чи будуть сильніше виконані вимоги України або, навпаки, сильніше виконані вимоги країни-агресора РФ.
Загалом 23% опитаних вважають, що за Дональда Трампа на посаді президента США мир буде переважно або повністю справедливим для України.
У тому, що мир буде переважно або повністю несправедливим, переконаний 31% респондентів. Ще 29% вважають, що будуть і виконання вимог України, і поступки РФ, і вони не змогли відповісти, чого саме буде більше. Решта 18% опитаних не змогли визначитися зі своєю думкою, заявили в КМІС.
«Навіть зараз близько 80% українців вірять у можливість успіху у війні в разі належної підтримки від західних союзників, проте є гостре відчуття невчасного та недостатнього надсилання зброї. На цьому тлі низка заяв від високопосадовців США, що нібито Україна не так сильно потребує зброї, викликає в найкращому разі здивування, хоча насправді — роздратування. Саме тому це тло й формує атмосферу, в якій обрання Дональда Трампа не викликає однозначно песимістичних оцінок, а ми бачимо обережні прогнози та очікування січня, коли Дональд Трамп отримає президентські повноваження», — заявив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Нагадаємо, Путін відкинув пропозицію Трампа щодо завершення війни в Україні.