Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 23 квітня
+10
$   39.59
  42.26

5 лип. 2023 15:33

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Здоров'я
0

181

0

35% проб води, відібраних з поверхневих водойм, не відповідають гігієнічним нормам

35% проб води, відібраних з поверхневих водойм, не відповідають гігієнічним нормам

У воді виявляють сальмонели, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка, ротавірус. Також виявляють холероподібний вібріон.


Screenshot_7

Після підриву Каховської ГЕС, моніторинг проб води з поверхневих водойм у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській і Херсонській областях проводиться щоденно. Спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають воду для дослідження вздовж річкового русла, Інгула, Інгульця, Південний Буг, лиманів Дніпра в зоні затоплення внаслідок руйнування дамби, вздовж морського узбережжя та Каховського водосховища.

Про це повідомляє МОЗ.

«За результатами щоденного моніторингу, які проводять спеціалісти центрів контролю та профілактики, фіксуємо постійне і значне мікробне забруднення саме поверхневих водойм, які стосуються Чорного моря, річок Дніпра, Інгула, Інгульця, Південного Бугу та лиманів. Найбільш значні відхилення від показників безпеки зберігаються в Одеській області. Загалом, заборони на купання діють на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині, і вкрай важливо, щоб люди не нехтували ними, адже така вода небезпечна для здоров’я через ризики кишкових інфекцій та ротавірусу», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Станом на 4 липня з 1 604 проб, за результатами досліджень, 540 не відповідають гігієнічним вимогам. Зафіксовані перевищення санітарно-хімічних, мікробіологічних і токсикологічних показників. Серед небезпечних — сальмонели, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка, ротавірус. Також виявляють холероподібний вібріон. 

На відміну від холерних холероподібні вібріони не є збудниками холери, проте можуть викликати харчові токсикоінфекції, як розлади кишкового тракту з легкою або середньою формою тяжкості.  Факторами передачі інфекції можуть бути: забруднена вода відкритих водойм, риба, креветки, молюски тощо. Їх також додатково досліджують у лабораторіях ЦКПХ на наявність збудників паразитарних хвороб. 

Через забруднення води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях заборонено купання. Під суворою забороною також вилов риби на цих територіях та збір мертвої риби у місцях масового мору. Вона може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Жоден зі способів приготування не може зробити таку рибу безпечною.

5 лип. 2023 10:23

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

151

0
На окупованій території Херсонщини підозрюють спалах холери - Генштаб

Окупаційна "влада" не визнає збільшення випадків захворювання


Screenshot_3

У тимчасово окупованих Скадовську та Генічеську Херсонської області збільшилась кількість хворих на гострі кишкові інфекції. За характером протікання хвороба схожа на холеру.

Про це повідомили 5 липня у ранковому зведенні Генеральний штаб.

Втім, окупаційна російська "влада" намагається приховати ситуацію, що виникла внаслідок сильних паводків через підрив Каховської ГЕС.

"Так звана окупаційна "влада" не визнає збільшення випадків захворювання, намагається приховати погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні. Водночас проводить приховану вакцинацію представників своїх "адміністрацій" та їхнього найближчого оточення", - йдеться в повідомленні.