17 лют. 2022 14:59
226
Коли ми говоримо слово «музей», то отримуємо не найцікавіші асоціації. Як правило – всі оригінальні експонати ховають на вітринах під склом, а екскурсоводи розповідають фахово, але трохи нудно. Мабуть, саме з цих причини, у дитинстві нас не заманиш до музеїв.
Проте в Україні все ж є десяток закладів, які дивують навіть дуже вимогливих туристів.
Руйнуємо стереотип. Україна.info пропонує 10 захопливих музеїв, які варто відвідати.
Музей сексуальних культур світу
Харків. Музей складається з десяти залів. Кожен присвячений сексуальній культурі окремої країни: Греція, Рим, Індія, Японія, Китай, країни Європи, Америки та Африки. Розповідають там і про нетрадиційні сексуальні особливості. Проводять лекції зі статевого виховання підлітків.
Не всі можуть відвідати «Музей сексуальних культур світу». Вхід вільний для повнолітніх. У зал для підлітків пускають з 15 років.
Музей дитинства
Харків. Для тих, хто не просто трішки зануритися у ностальгію! Звичайно, тут говоримо про старше покоління. Адже ви зможете побачити іграшки зі свого дитинства, а також ті, якими бавились діти у XIX-XX століттях. Гідом у музеї виступає його засновник, колекціонер Валерій Лейко. Він з радістю розкаже, як користуватись тим чи іншим експонатом. Адже музей – інтерактивний, тут можна і потрібно гратися досхочу.
Музей космонавтики імені Сергія Корольова
Житомир. Музей складається з двох частин. Перша — меморіальний будинок Сергія Корольова, а інша — Космос. Там все про розвиток космонавтики, різноманітна техніка, колажі. Ви можете подивитися на супутник чи космічний корабель і побувати всередині. Побачите художні полотна та відчуєте себе у космосі.
Музей туалету
Київ. Найдивовижніший музей столиці розповідає про історію розвитку, без сумніву, безцінних винаходів людства – туалету та каналізації. У 2015 році колекція музею отримала сертифікат Книги рекордів Гіннеса як «Найбільша колекція сувенірних унітазів у світі». Це визначне досягнення стало можливим завдяки понад 500 експонатам, виготовленим не тільки з традиційної кераміки, але й дерева, пластика, та навіть марципана. Для палких шанувальників унітазів є навіть ювелірні прикраси.
Підводний музей
Малин. Музей знаходиться в затопленому кар'єрі з оригінальною назвою "Калюжа".
Серед експонатів музею: мотоцикл, машина, кований якір, трансформаторна будка, макети польських підводних мін, гармата, ракета, насосна станція і навіть кілька оригінальних статуй. Всі транспортні засоби ретельно перебрані і очищені від усього непотрібного, так що вони абсолютно безпечні для екології і не шкодять кар'єрним рибкам.
Музей весілля
Великі Будища. Особливість музею в тому, що тут можна не просто доторкнутися руками до експонатів, а перенестися в минуле. Перенестися у прямому сенсі цього слова. Зіграти весілля чи інсценувати його. У світлиці все, аж до останньої дрібниці - відтворена обстановка побуту столітньої давнини. Учасники неймовірного дійства інколи плутають реальність із нереальністю. Як і належить, на весіллі п’ють за здоров’я і щастя молодих. Напої - справжні. Закуски на столі - стародавні українські страви, приготовані за технологією прабабусь.
До речі, прямо в музеї можна й побратися. Все по-справжньому, шлюб оформить представник законної влади - голова місцевої сільради.
Victoria Museum
Київ. Епоха правління королеви Вікторії одночасно і незаслужено романтизована, і так само незаслужено засуджена. Єдине, у чому сходяться абсолютно всі – британська мода тієї доби є зразком вишуканості та гарного смаку. У музеї ви цілком зможете оцінити тогочасний одяг, від спідньої білизни до розкішних суконь.
Музей Повітряних Сил ЗСУ
Вінниця. Розташований на території штабу командування Повітряних Сил Збройних Сил України. Просто неба. Відвідувачі мають змогу оглянути: сучасні літаки-винищувачі, штурмовики, бомбардувальники, розвідники, безпілотні літальні апарати, комплекси зенітних ракетних військ.
В експозиції є й літак, який занесений до книги рекордів Гіннесса, як найшвидший у світі. Це МіГ-25. А поршневий Як-11 періоду Другої світової війни та реактивний літак другого покоління у варіанті постановника перешкод Як-28ПП, без перебільшення, можна назвати унікальними, адже вони єдині, що збереглися в Україні.
Музей контрабанди
Одеса. Місце, де розкриваються секрети незаконного перевезення товарів з часів царської Росії і до сьогодні. Оригінальний приватний музей відкритий у 2013 році. В музеї налічується понад 150 предметів конфіскованої контрабанди та ілюстрацій способів їх переправи через кордон. Колекція постійно поповнюється. Розміщена в чотирьох залах.
«Запорізька Січ»
Хортиця. Це узагальнений образ козацьких укріплень с детальним відтворенням влаштування козацьких січей, які існували у XVІ-XVIII ст.
Внутрішній простір Січі облаштований згідно козацьких традицій: зведені козацькі курені, кузня, гончарня, корчма та грецька хата для прийму послів. В центрі розміщені церква та майдан. Спеціальні експозиції розповідають про традиційні промисли Запорозьких козаків, головним з яких було рибальство, а також про козацький побут.
Центральною спорудою Січі є діюча Церква Покрови Пресвятої Богородиці, у якій проводяться традиційні богослужіння, обряди вінчання та хрестини.